lazer baskı nedir?

Lazer Baskı diğer baskı türlerine göre birçok avantajı vardır. Tampon baskı ve serigraf baskı da silinme, asit indirmedeki aşınma sorunları lazer baskıda yoktur. Bu da kalıcı reklam çözümü noktasında bir çığır açmaktadır.

Lazer Baskı da iz bırakma işlemi lazer ışınının vurduğu yüzeyin yakılara zeminde aşağı inmesi şeklinde olmaktadır. Böylece lazer baskı yapılan ürünün üzerindeki baskıyı yıllarca muhafaza edebilmektedir. Lazer Baskı da; belirttiğimiz üzere sadece kazıma yapıldığı için baskı yapılan ürün zeminin hangi malzemeden yapılmışsa ona göre renk çıkmaktadır. Haricen lazer baskıda renk tercihi yapılamamaktadır.

Bu iz bırakma işlemi malzemenin mukavemetine göre markalama veya kısmi veya oyma şeklinde olmaktadır. Özellikle ahşap ürünlerde ki lazer baskıda zeminde yaklaşık 1mm aşağı inilerek ürüne kazınan yere yapılan boyama işlemi ile ürüne çok farklı bir boyut verilebilir.

Lazer Baskı makineleriyle sadece baskı veya markalama değil, kesimde yapılabilmektedir. Deri ve pleksiglass ürünlerinde lazer kesim yapılarak istediğiniz şekli vermek mümkündür. Bu da sadece hazır promosyon ürünlerine baskı yapmaktan farklı bir alternatif sunmaktadır. Mesela pleksiglass malzemeden logonuzu lazer kesimle çıkarıp yine aynı malzeme üzerine gerekli bilgiler lazerle kazınabilmektedir. Bu da tamamen size özel lazer baskılı bir promosyon olmaktadır.

WhatsApp Destek
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Töles Reklam
Merhaba